Jak wybrać pastuch elektryczny


Obojętnie jakim zasilaniem będzie dysponować elektryzator, to powinien dostarczać impulsy dostosowane to warunków panujących w danym miejscu, dlatego by zapewnić minimalny poziom dozoru w każdym miejscu.

Warunki wpływające na wybór elektryzatora:


Zasilanie

rodzaje-zasilania Jeżeli jest możliwość zasilania sieciowego, to najlepiej jest użyć elektryzator sieciowy 230v. Elektryzator może otrzymywać również moc z dużego akumulatora 12v. Jeżeli ogrodzenie elektryczne będzie krótkie to można wykorzystać elektryzator kompaktowy na baterie 9v.

Warunki terenowe

warunkiwarunki idealne
warunkiwarunki średnie
warunkizłe warunki
Jeżeli przewiduje się długie segmenty narażone na duży przyrost roślinności to należy wykorzystać mocny elektryzator.

Obszar przeznaczony do ogrodzenia

Jeżeli chcesz wiedzieć na ile kilometrów wystarczy elektryzator. To trzeba znać parametry elektryzatora i przewodów. Elektryzator o wydajności kilkuset milidżuli i najlepiej przewodzące przewody wystarczą by ogrodzić obszar o wielkości klikuset metrów do paru kilometrów. A elektryzator o wydajności kilku dżuli wystarczy by ogrodzić obszar o długośći nawet kilkudziesięciu kilometrów.
Które zwierzęta łatwo, a które trudno upilnować?
Najłatwiejsze do upilnowania są: krowy, świnie i konie. Najtrudniejsze, z powodu sierści i grubej skóry to owce, kozy i dzika zwierzyna.

Minimalne poziomy dozoru

By w każdym miejscu ogrodzenia zwierzę odczuło ból musi w tym miejscu być wysokie napięcie, by przejść przez sierść i skórę i wysoka energia, aby mózg zarejestrował informację o bólu. By powstrzymać zwierzę przed ucieczką zalecamy napięcie powyżej 2000v przy 100mJ.
Copyright © 2009 ogrodzeniaelektryczne.pl strona    Projekt & wykonanie Bate